Newsletter

Wizyt:
Dzisiaj: 0Wszystkich: 53428
 

 

 

Kalendarz na 2016

 

 

 

Seminarium z Shihanem Maciejem Grubskim 6DAN 8-10 czerwca 2012r.

Wiadomości » 2012 » Seminarium z Shihanem Maciejem Grubskim 6DAN 8-10 czerwca 2012r.

Seminarium Szkoleniowe Karate Shotokan
 
Pod okiem mistrza
 
W ostatni weekend 8-10 czerwca w Rypinie odbyło się po raz pierwszy seminarium szkoleniowe. Zajęcia poprowadził Maciej Grubski 6 DAN Karate Shotokan. Udział w nim wzięło 70 adeptów karate z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate „Shotokan”, którzy na co dzień trenują w Brodnicy oraz w Rypinie. Najmłodsi maja 6 lat najstarsi 16, ale dla wszystkich nauka pod okiem mistrza była ogromnym przeżyciem.
Prowadzący zajęcia Maciej Grubski to Polski sportowiec, mistrz karate, instruktor. Siedmiokrotny Mistrz Świata blisko 100 razy stawał na podium zawodów rangi Mistrzostw Świata. Trenuje od blisko 32 lat i może się poszczycić wieloma osiągnieciami. Od 2011 roku Maciej Grubski jest głównym Instruktorem NSKF (Federacji Nihon Karatedo Shotokan) w Polsce.
Sam mistrz w rozmowie z nami nie ukrywał zadowolenia z przyjazdu do Rypina. Był pod ogromny wrażeniem obiektu, jakim jest Rypińskie Centrum Sportu. Grubskiemu od razu nasunęła się myśl, aby zorganizować tutaj mistrzostwa Polski w karate. Chwalił również zaangażowanie i dobre przygotowanie zawodników sekcji rypińskiej i brodnickiej.
W piątek odbył się pierwszy trening dla zaawansowanych zawodników od 5 kyu (niebieski pas). Drugi otwarty trening miał miejsce drugiego dnia w Rypińskim Centrum Sportu. Dla trzech zawodników rypińskich była to bardzo ważna chwila. Przed samym treningiem zdawali oni egzamin na wyższe stopnie uczniowskie. Bardzo dobre przygotowanie pod okiem Senseia Bartłomieja Bielickiego 3 DAN zaprocentowało. Adepci Bartek Zaborowski, Filip Zdziarski oraz Szymon Karolczyk zdobyli upragnione 3kyu (brązowy pas). Seminarium zakończyło się niedzielnym treningiem dla najstarszych stopni.
– To nie ostatnie takie seminarium w Rypinie. Będziemy starali się rozwijać sekcję, pozyskiwać nowych zawodników jak również zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to u nas odbyły się Mistrzostwa Polski – zapewnił nas Wojciech Karolczyk, Członek Zarządu. – Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Panu Pawłowi Grzybowskiemu, burmistrzowi miasta,Panu Markowi Tyburskiemu, staroście rypińskiemu oraz Panu Andrzejowi Rycharskiemu dyrektorowi RCS za pomoc w zorganizowaniu tego seminarium.
Jak widzimy sekcja działa prężnie, a wszyscy chętni mogą przyjść na treningi do Szkoły Podstawowej nr 1 we wtorki i czwartki od 17:00.
(JM)

 

Facebook